از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93899

192 بازدید

به گزارش جمعه شب خطرنگار، از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با اشاره به سفر خود به استان خوزستان همراه با رئیس جمهوری گفت: هدف از سفر به خوزستان، بررسی وضعیت آسیب پذیری و کیفیت مدیریت بارش ها بود. اکنون حجم بالایی از آب در ورودی سد ها قرار دارد و با توجه به […]

به گزارش جمعه شب خطرنگار، از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با اشاره به سفر خود به استان خوزستان همراه با رئیس جمهوری گفت: هدف از سفر به خوزستان، بررسی وضعیت آسیب پذیری و کیفیت مدیریت بارش ها بود. اکنون حجم بالایی از آب در ورودی سد ها قرار دارد و با توجه به بارندگی سنگینی که از شنبه شب آغاز می‌شود، لازم است مدیریت صحیحی برای کنترل این حجم آب صورت گیرد.
وی به حضور رئیس جمهوری در اتاق کنترل سازمان آب استان خوزستان اشاره کرد و افزود: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این بازدید از آخرین وضعیت ورودی و خروجی سدها کسب اطلاع کردند و سپس در جلسه ستاد بحران به بررسی وضع موجود پرداختند.
اسلامی با اشاره به لزوم مدیریت حجم آب خروجی سدها، گفت: حجم بارش باران و ورودی سدها به گونه‌ای است که باید با بررسی دقیق نسبت به میزان خروجی تصمیم گیری شود. میزان خروجی فوق العاده مهم و تعیین کننده است، چراکه اگر بیش از استعداد رودها و ظرفیت دشت‌ها باشد، شهرها و روستاها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین این اقدام نیازمند دقت فوق‌العاده و محاسبات دقیق است.
وی از اتخاذ تصمیمی مهم برای خروج آب از سدها خبر داد و افزود: تصمیم بر آن شد که نسبت به روان سازی آب به میزانی که لازم است، به صورت پیش دستانه اقدام شود که موجب غافل‌گیری نشود و مردم بتوانند از شرایط بارش سنگین با سلامت عبور کنند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آماده باش این وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه آن گفت: کلیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز در دستگاه‌های تابعه در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار دارد تا نسبت به ایمن‌سازی آب‌بندها و مسیل‌ها اقدام شود.
وی ادامه داد: این اقدام در حالی انجام می‌شود که همزمان عبور و مرورها در جاده‌هایی که به علت رانش زمین، بارش و آب شستگی آسیب دیده‌اند، کنترل می‌شود. در واقع دستگاه‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان خوزستان علاوه بر نقش آفرینی در ستاد بحران نسبت به نگهداری و ایمن‌سازی راه‌ها نیز اقدام می‌کنند.
شبد**۱۹۵۳**۱۳۷۹

انتهای پیام /*


اجتماعی


وزیر راه


سد خوزستان

0

نظرات بسته شده است.