از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93859

158 بازدید

به گزارش خطرنگار، عباس کشاورز روز جمعه در جریان بازدید مجریان طرح محوری گندم و توسعه دانه های روغنی از مزارع منطقه مغان افزود: سیاست دولت بر اساس توسعه کشت دانه های روغنی و همچنین گندم استوار است.وی بیان کرد: درسایه سعی و اهتمام بهره برداران و تولید کنندگان در طی سه سال گذشته در […]

به گزارش خطرنگار، عباس کشاورز روز جمعه در جریان بازدید مجریان طرح محوری گندم و توسعه دانه های روغنی از مزارع منطقه مغان افزود: سیاست دولت بر اساس توسعه کشت دانه های روغنی و همچنین گندم استوار است.
وی بیان کرد: درسایه سعی و اهتمام بهره برداران و تولید کنندگان در طی سه سال گذشته در تولید گندم خوکفا بودیم و در سال چهارم خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک و مهم را با موفقیت پشت سرخواهیم گذاشت.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زارعت جهاد کشاورزی اضافه کرد: گام مهم و اساسی در بخش کشاورزی رساندن کشور به خودکفایی در تولید دانه های روغنی است زیرا کشورمان وابستگی بسیار شدیدی به واردات آن دارد وبه همین دلیل افزایش تولید در دانه های روغنی یکی از اهداف مهم وچالش های پیش روی بخش کشاورزی است.
او اظهار کرد: مسئولان با همکاری شرکت های خارجی و همچنین شرکت های داخلی در حال تکثیر ارقام پر محصول و مقاوم کلزا به بیماریها و آفات هستند به همین دلیل امید واریم که کشورمان در آینده ای نزدیک به واردات انواع بذور کلزا بی نیاز باشد .
او گفت: در انتقال دانش فنی واردات بذور مرغوب و مورد نیازبه محصول استراتژیک و مهم کلزا گام های بسیار مهمی برداشته شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در جریان سفر به استان اردبیل از مزارع شهرستان های بیله سوار ، پارس آباد و گرمی مغان بازدید کردند.
۶۰۱۶/۶۰۱۸

انتهای پیام /*


اقتصاد


گندم


خرید


معاون وزیر

0

نظرات بسته شده است.