از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93825

52 بازدید

به گزارش خطرنگار، دکتر حسن روحانی روز جمعه برای بررسی وضعیت سیل و سیلاب در استان خوزستان وارد اهواز شد.در این سفر وزیران راه و شهرسازی، اطلاعات، کشور ، نیرو و جهاد کشاورزی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور وی را همراهی کردند.وی در ابتدای سفر از بخشی از اراضی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام […]

به گزارش خطرنگار، دکتر حسن روحانی روز جمعه برای بررسی وضعیت سیل و سیلاب در استان خوزستان وارد اهواز شد.
در این سفر وزیران راه و شهرسازی، اطلاعات، کشور ، نیرو و جهاد کشاورزی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور وی را همراهی کردند.
وی در ابتدای سفر از بخشی از اراضی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان در روستای ابوفاضل از توابع بخش زرگان اهواز دیدن کرد و از مسئولان خواست با توجه به بارندگی‌های هفته آینده برنامه ریزی کنند تا ضمن کنترل سیلاب تا حد ممکن دامنه خسارتهای ناشی از آن کاهش یابد.
حجت الاسلام روحانی سپس با حضور در مرکز مانیتورینگ سازمان آب و برق استان خوزستان، وضعیت سدهای استان را بررسی کرد که در این بازدید گزارش دقیقی از میزان حجم ذخایر آبی ۱۱سد استان خوزستان ، دبی ورودی، دبی خروجی و ارتفاع اب آنها به رئیس جمهوری ارائه شد.
همچنین در این سفر فاز نخست پروژه تجهیز، نوسازی، زهکشی و آبرسانی اراضی کشاورزی استان خوزستان با تامین آب برای ۲۹۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به بهره برداری رسید.
رییس جمهوری در آخرین برنامه سفر خود در شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با حضور وزرا و مسئولان استانی در استانداری خوزستان شرکت کرد.
وی پس از پایان شورای مدیریت بحران استان خوزستان از طریق فرودگاه اهواز راهی تهران شد.
به گزارش خطرنگار، ستاد بحران خوزستان از سوم فروردین نسبت به احتمال وقوع سیلاب در همه رودخانه های استان هشدار داده و سازمان آب و برق خوزستان نیز گفته است که تعدادی از روستاهای شهرستان های اهواز، دزفول، شوشتر، شوش، دشت آزادگان و هویزه شرایط حساس تری را تجربه می کنند.
سازمان آب و برق خوزستان شامگاه پنجشنبه طی ۲ اطلاعیه اسامی سه شهر و ۵۱ روستای در معرض وقوع سیلاب در حاشیه رودخانه های دز و کرخه را اعلام کرد و خواستار آمادگی دستگاه های اجرایی برای تخلیه آنها شد.
جاری شدن سیل در هفته گذشته در استان های گلستان و مازندران، فارس و لرستان نیز مشکلاتی را به وجود آورد.
رئیس جمهوری پیش از این برای بررسی ابعاد خسارت سیل به استان های گلستان و مازندران نیز سفر کرده است.

۷۱۶۴/۶۰۰۲

انتهای پیام /*


اجتماعی


رییس جمهور


سیل


سیلاب

0

نظرات بسته شده است.