از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 75538

6 بازدید

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی خطرنگار، طرح پاییزه کتاب با شعار«حال خوش خواندن با پاییزه کتاب» که همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با ۶۷۵ کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل ۵۲۳ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۲ کتابفروشی در سایر شهرها و شهرستان‌های استان‌ها از ۲۴ آبان […]

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی خطرنگار، طرح پاییزه کتاب با شعار«حال خوش خواندن با پاییزه کتاب» که همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با ۶۷۵ کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل ۵۲۳ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۲ کتابفروشی در سایر شهرها و شهرستان‌های استان‌ها از ۲۴ آبان در استان‌ها و از ۲۶ آبان در تهران آغاز به کار کرد، در پنجم آذر ماه به ایستگاه پایانی رسید.

** تهران، خراسان رضوی و قم، رتبه های اول تا سوم پرفروش ها
در این طرح، استان تهران با ۱۰۱ کتابفروشی توانست با فروش ۵۵ هزار و ۷۲۰ نسخه کتاب، عنوان پرفروش‏‌ترین استان‏ را به خود اختصاص دهد.
همچنین، استان خراسان رضوی نیز با مشارکت ۷۶ کتابفروشی و فروش۴۲۳ هزار و۳۵ نسخه کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد. استان قم نیز با ۶۷ کتابفروشی فعال و فروش ۲۳۹ هزار و ۷۰نسخه کتاب در جایگاه سوم پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار گرفت.
کتابفروشی‌های «کتاب رشد شعبه نادری» از اهواز، «پردیس کتاب» از مشهد، «کتاب رشد شعبه مرکزی» از اهواز، «شهرکتاب مشهد» از مشهد، «دنیای کتاب» از قم، «شهرکتاب همدان» از همدان، «شهر کتاب هفت حوض» از تهران، «شهر کتاب مرکزی» از تهران، «نشر ثالث» از تهران، «شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ بالا» از اصفهان در صدر پرفروش‏‌ترین کتابفروشی‌های طرح «پاییزه کتاب» قرار گرفتند.
استان‌های تهران، خراسان رضوی، قم، فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و کردستان به ترتیب جزو پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش در طرح پاییزه کتاب شناخته شدند.
با پایان طرح پاییزه کتاب سال ۱۳۹۷ در ۶۵۸ کتابفروشی سراسر کشور، ۳۳۸ هزار و ۹۷ نسخه کتاب به مبلغ۸۰ میلیارد و ۷۶۶میلیون و ۸۴۰ هزار و ۷۱۱ ریال به فروش رسید.
طرح «پاییزه کتاب۹۷» بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.
فراهنگ**۹۲۶۶** ۹۰۵۳

انتهای پیام /*


فرهنگی


فروش کتاب


هفته کتاب


طرح پاییزه کتاب

0

نظرات بسته شده است.