از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 39910

136 بازدید

فلسطینیان در نوار غزه از روز ۳۰ مارس (جمعه ۱۰ فرودین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی های موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» را در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.‘ عامر شریتح’ عضو کمیته هماهنگی بین المللی تظاهرات بازگشت در همین رابطه به فلسطینی معا گفت که جوانان انقلابی فلسطین در […]

فلسطینیان در نوار غزه از روز ۳۰ مارس (جمعه ۱۰ فرودین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی های موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» را در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.
‘ عامر شریتح’ عضو کمیته هماهنگی بین المللی تظاهرات بازگشت در همین رابطه به فلسطینی معا گفت که جوانان انقلابی فلسطین در فعالیت های ‘بازگشت’ حاضر هستند و با هر گونه توطئه برای از بین بردن قضیه فلسطین مخالفت می کنند.
فلسطینیان از سال ۱۹۷۶ تاکنون روز ۳۰ مارس را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.
رژیم صهیونیستی در ماه مارس سال ۱۹۷۶ هزاران هکتار از سرزمین های فلسطینیان را تصاحب کرد و این اقدام باعث خشم گسترده شهروندان در سراسر خاک فلسطین شد.
انتظار می رود هزاران تن از فلسطینیان در پنجمین جمعه تظاهرات بازگشت مشارکت کنند.
به گفته وزارت بهداشت فلسطین در حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات کنندگان فلسطینی در مرزهای شرقی غزه تا کنون ۴۰ فلسطینی شهید و پنج هزار و ۵۱۱ نفر زخمی شدند که حال تعدادی از زخمی ها وخیم است.
شریتح گفت که فلسطینیان به منظور آماده شدن برای تظاهرات بزرگ در روز ۱۵ ماه می آینده (۲۵ اردیبهشت) چادرهایی را در ۵۰ متری دیوار های فاصل با سرزمین های اشغالی برپا خواهندکرد.
خاورم**۱۴۰۸**۱۸۵۹

انتهای پیام /*


سیاسی


فلسطین


تظاهرات بازگشت


غزه

0

نظرات بسته شده است.