از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93917

357 بازدید

به گزارش بامداد شنبه خطرنگار، نمکی در پایان سفر دو روزه خود به استان لرستان و در مسیر بازگشت به تهران از یکی از پایگاه های جاده ای اورژانس ۱۱۵ واقع در اتوبان قم – تهران بازدید کرد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بازدید و ارزیابی از وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی […]

به گزارش بامداد شنبه خطرنگار، نمکی در پایان سفر دو روزه خود به استان لرستان و در مسیر بازگشت به تهران از یکی از پایگاه های جاده ای اورژانس ۱۱۵ واقع در اتوبان قم – تهران بازدید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بازدید و ارزیابی از وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی استان لرستان و پیامدهای سیل ویرانگر به این استان سفر کرده بود.
نمکی روز جمعه در نشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان در سالن جلسات استانداری با بیان اینکه بارش باران بی سابقه و جاری شدن سیل در کشور تاکنون ۴۵ قربانی داشته است، اظهار داشت: لرستان با وحدت و همدلی توانست یکی از مراحل سخت را پشت سر بگذارد چرا که بارش باران در این استان بی سابقه بوده است.
وی افرود: بارش باران در اوج خشکسالی ها در کشور رخ داد و همه بدون کوچکترین نگاه سیاسی در کنار هم و با همدلی توانستند از مشکلات سیلاب عبور کنند.
به گفته وی به رغم گستردگی سیلاب تاکنون یک مورد بیمار حاد عفونی گزارش نشده و این امر از افتخارات جمهوری اسلامی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با کمک بنیاد مسکن ۱۵۰میلیون ریال وام بلاعوض و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به آسیب دیدگان پرداخت می شود.
نمکی ادامه داد: همچنین بابت هرهکتار از اراضی کشاورزی ۲۰میلیون ریال و هرهکتار از باغات ۵۰میلیون ریال پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه دولت در یکی از سخت ترین شرایط اجرایی است، گفت: سال ۹۸ سال مصارف معلوم و منابع نامعلوم است همچنین دولت علیرغم فشارها سعی دارد هزینه های سیل را در اسرع وقت پرداخت کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود : رئیس جمهوری اعلام کرده که به لرستان سفر می کند و در اولین فرصت این اتفاق خواهد افتاد چراکه شخص دکتر روحانی علاقه مند سفر به لرستان است تا از نزدیک با مشکلات سیل اخیر آشنا شود.
نمکی بیان کرد: دغدغه رئیس جمهوری این است که نقاط کمتر برخوردار از امکانات کافی بهره مند شوند و این استان را کاملا استان مستحق به این موضوع می داند.
شبد**۱۹۵۳**

انتهای پیام /*


اجتماعی


سعید نمکی


بازدید سرزده


پایگاه اورژانس جاده ای

0

نظرات بسته شده است.