از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93911

177 بازدید

به گزارش شامگاه جمعه دفتر امام جمعه یزد، در پیام آیت الله محمدرضا ناصری یزدی و آیت الله ابوالقاسم وافی آمده است: تاریخ انقلاب اسلامی شاهد روزهایی است که آنها سرنوشت ساز و نقطه عطفی در کشور محسوب می شود.در این پیام تصریح شد: یکی از این روزهای فراموش نشدنی در سرزمین دارالعباده یزد روز […]

به گزارش شامگاه جمعه دفتر امام جمعه یزد، در پیام آیت الله محمدرضا ناصری یزدی و آیت الله ابوالقاسم وافی آمده است: تاریخ انقلاب اسلامی شاهد روزهایی است که آنها سرنوشت ساز و نقطه عطفی در کشور محسوب می شود.
در این پیام تصریح شد: یکی از این روزهای فراموش نشدنی در سرزمین دارالعباده یزد روز دهم فروردین ماه ۵۷ است که مردم خروش بر آوردند و بانگ بر رژیم طاغوت زدند که دوران ظلم و ستم به پایان رسید و رویش قهرمانه انقلاب آغاز شد.
در پیام یادشده تاکید شد: جا دارد که مردم عزیز یزد این روز را گرامی بدارند و در مجالسی که تشکیل می شود شرکت کنند.
از مردم دعوت شد که ساعت ۷:۳۰ فردا شنبه دهم فروردین مراسمی که به همین مناسبت در مسجد روضه محمدیه(حظیره) برگزار می شود شرکت کنند و بار دیگر با آرمان های الهی امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق کنند.
مردم یزد دهم فروردین ۱۳۵۷ به مناسبت چهلم قیام مردم تبریز و در اعتراض به رژیم ستم شاهی به خیابان ها آمدند و چهار نفر به نام های رضا نامداری، شهریار مرادی، مهدی قدکفرشان و حسین پارساییان از سوی ماموران رژیم به شهادت رسیدند.
در دهم فروردین سال ۱۳۵۷، حجت‌ الاسلام کاظم راشد یزدی به یاد چهلم شهدای قیام تبریز در مسجد روضه محمدیه(حظیره) سخنرانی کرد، مردم بعد از این سخنرانی از مسجد تا چهار راه امیرچخماق تظاهرات کردند و شعارهای درود بر خمینی (ره) و مرگ بر شاه سر دادند.
ماموران رژیم این تظاهرات مردم را به گلوله بست و چهار نفر به شهادت رسیدند و از آن سال به بعد یزدی ها هر سال در دهم فروردین مراسمی به یاد چهار شهید این روز و قیام مردم برگزار می کنند.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

انتهای پیام /*


اجتماعی


مجلس یادبودشهدا


دعوت مردم


یزد

0

نظرات بسته شده است.