از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93866

166 بازدید

به گزارش روز جمعه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، در بخشی از پیام محمدعلی طالبی آمده است : دهم فروردین سال ۱۳۵۷ ، سالروز قیام خونین مردم یزد علیه رژیم مستبد پهلوی به رهبری شهید محراب آیت الله صدوقی(رض) و همچنین دوازدهم فروردین ۱۳۵۸ سالروز رأی تاریخی ملت ایران به استقرار نظام اسلامی است.وی […]

به گزارش روز جمعه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، در بخشی از پیام محمدعلی طالبی آمده است : دهم فروردین سال ۱۳۵۷ ، سالروز قیام خونین مردم یزد علیه رژیم مستبد پهلوی به رهبری شهید محراب آیت الله صدوقی(رض) و همچنین دوازدهم فروردین ۱۳۵۸ سالروز رأی تاریخی ملت ایران به استقرار نظام اسلامی است.
وی در این پیام از آحاد مردم شهیدپرور و ولایتمدار استان دعوت کرد با حضور گسترده و با شکوه خود در مراسمی که به همین مناسبت، ساعت ۷:۳۰ فردا شنبه دهم فروردین در مسجد روضه محمدیه(حظیره) برگزار می شود بار دیگر با آرمان های الهی امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق کنند.
مردم یزد دهم فروردین ۱۳۵۷ به مناسبت چهلم قیام مردم تبریز و در اعتراض به رژیم ستم شاهی به خیابان ها آمدند و چهار نفر به نام های رضا نامداری، شهریار مرادی، مهدی قدکفرشان و حسین پارساییان از سوی ماموران رژیم به شهادت رسیدند.
در دهم فروردین سال ۱۳۵۷، حجت‌ الاسلام کاظم راشد یزدی به یاد چهلم شهدای قیام تبریز در مسجد روضه محمدیه(حظیره) سخنرانی کرد، مردم بعد از این سخنرانی از مسجد تا چهار راه امیرچخماق تظاهرات کردند و شعارهای درود بر خمینی (ره) و مرگ بر شاه سر دادند.
ماموران رژیم این تظاهرات مردم را به گلوله بست و چهار نفر به شهادت رسیدند و از آن سال به بعد یزدی ها هر سال در دهم فروردین مراسمی به یاد چهار شهید این روز و قیام مردم برگزار می کنند.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۲۰۸۸/ ۲۰۴۷/

انتهای پیام /*


اجتماعی


شهدا


دهم فروردین


یزد

0

نظرات بسته شده است.