از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93829

485 بازدید

به گزارش خبرنگار خطرنگار، فرماندار آستارا عصر چهارشنبه در این آئین گفت: در سال رونق تولید باید محصولات فرهنگی و هنری زیبا و تاثیرگذار در آستارا تولید شود و خوشبختانه هنر نمایش در این شهرستان مورد استقبال قرار می گیرد.حسن رستم زاد افزود: در سال ۹۸ برای تکمیل و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری آستارا […]

به گزارش خبرنگار خطرنگار، فرماندار آستارا عصر چهارشنبه در این آئین گفت: در سال رونق تولید باید محصولات فرهنگی و هنری زیبا و تاثیرگذار در آستارا تولید شود و خوشبختانه هنر نمایش در این شهرستان مورد استقبال قرار می گیرد.
حسن رستم زاد افزود: در سال ۹۸ برای تکمیل و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری آستارا بودجه لازم اختصاص خواهد یافت تا بعد از گذشت حدود ۲۰ سال، مورد استفاده هنرمندان نمایش قرار گیرد.
او بیان کرد: تا زمان تکمیل مجتمع یاد شده، با همکاری شهرداری آستارا سالن باغ ملی تجهیز می شود تا بسیاری از کاستی های حوزه سخت افزاری نمایش جبران شود و از هنرمندان، مطالبات خود را به صورت جدی پیگیری کنند.
فرماندار آستارا گفت: این شهرستان به لحاظ سابقه فرهنگی و هنری از اهمیت برخوردار است و با همکاری دستگاه های متولی، اجرای برنامه شب فرهنگی آستارا را در تهران پیگیری می کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا هم گفت: تشکیل شورای نظارت بر نمایش از آرزوهای دیرینه هنرمندان این شهرستان بود و با موافقت وزارت ارشاد، تشکیل شد و گروه های فعال نمایش باید تابع قوانین آن باشند.
شاپور تشرینی افزود: شش گروه نمایش در آستارا فعال است و امنیت شغلی پایدار، محل تمرین، برگزاری کارگاه ها و جشنواره ها و اختصاص اعتبار لازم از خواسته های هنرمندان نمایش است.
اجرای نمایش خیابانی آستاراجان در مقابل سالن آمفی تئاتر ارشاد از برنامه های روز جهانی تئاتر در آستارا بود.
هفتم فروردین ماه روز جهانی تئاتر است.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری اداره ارشاد آن ساماندهی شده است.
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۲۰۰۷

انتهای پیام /*


فرهنگی


روز جهانی تئاتر


گیلان


آستارا

0

نظرات بسته شده است.