از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93806

26042 بازدید

به نوشته روز جمعه روزنامه فرانسوی«فیگارو»، وزیر دارایی فرانسه افزود: پاریس درک می کند که آمریکا شریک سختی شده است و غول های چینی نیز در صحنه جهانی تثبیت شدند.لومرگفت: زمان آن فرا رسیده است تا اروپا خودش را به عنوان یک قدرت مستقل ثابت و در زمینه فناوریهای خاص سرمایه گذاری کند. وی افزود: […]

به نوشته روز جمعه روزنامه فرانسوی«فیگارو»، وزیر دارایی فرانسه افزود: پاریس درک می کند که آمریکا شریک سختی شده است و غول های چینی نیز در صحنه جهانی تثبیت شدند.
لومرگفت: زمان آن فرا رسیده است تا اروپا خودش را به عنوان یک قدرت مستقل ثابت و در زمینه فناوریهای خاص سرمایه گذاری کند.
وی افزود: اروپا باید بتواند در مقابل چالش های آمریکا و چین در زمینه اقتصادی بایستد و طرح ها و پروژه های خود در زمینه تولید و توسعه تکنولوژی را انجام دهد.
وزیر دارایی فرانسه در ادامه گفت: برتری سیاسی ما رابطه تنگاتنگی با برتری فناوری دارد و فرانسه هرگز خواسته های واشنگتن برای اجرای قوانین این کشور در خارج از مرزهایش را نمی پذیرد.
پیش تر نیز امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خواستار تشکیل ارتش مشترک و مستقل اروپایی شده بود تا امنیت سایبری اروپا را تضمین کند.
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز از ایده رئیس جمهوری فرانسه استقبال کرده بود؛ مساله ای که خشم مقام های آمریکایی از جمله دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را در پی داشت.
شبک**۹۳۶۵**۱۷۰۸

انتهای پیام /*


سیاسی


برنو لومیر


فرانسه


آمریکا

0

نظرات بسته شده است.