از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93805

107 بازدید

به گزارش خطرنگار، در این بازدید گزارش دقیقی از میزان حجم ذخایر آبی ۱۱سد استان خوزستان ، دبی ورودی، دبی خروجی و ارتفاع اب آنها به رئیس جمهوری ارائه شد.رییس جمهوری در این بازدید بر مدیریت شرایط تاکید کرد و گفت: با توجه به بارندگی های روزهای آتی باید میزان آب و وضعیت سدهای منطقه […]

به گزارش خطرنگار، در این بازدید گزارش دقیقی از میزان حجم ذخایر آبی ۱۱سد استان خوزستان ، دبی ورودی، دبی خروجی و ارتفاع اب آنها به رئیس جمهوری ارائه شد.
رییس جمهوری در این بازدید بر مدیریت شرایط تاکید کرد و گفت: با توجه به بارندگی های روزهای آتی باید میزان آب و وضعیت سدهای منطقه را مدیریت کنیم که خسارتی ایجاد نشود و یا خسارت احتمالی به حداقل ببرسد.
سدهای کارون ۱، ۲، ۳، ۴ ، سیمره، کرخه، دز ،گتوند، کوثر، مسجد سلیمان و مارون از جمله سدهای استان خوزستان هستند.
به گفته معاون آب و آبفای وزارت نیرو سیلاب ها ۸۵ درصد از ظرفیت سدها و بیش از ۸۰ درصد تالاب هورالعظیم را پرآب کرده است، در سد کرخه ورودی سیلابی تا میزان هفت هزار مترمکعب برثانیه افزایش یافت که خوشبختانه با مدیریت و رصد کردن، اکنون این ورودی ها کاهش یافته و توانستیم ذخیره سدها را حفظ کنیم همچنین مسئولان سازمان آب و برق خوزستان تاکید کردند کهحجم ذخیره سد کرخه از پنج میلیارد مترمکعب گذر کرده و نگرانی از شرایط حوزه رودخانه کرخه همچنان وجود دارد.
هواشناسی خوزستان میزان بارندگی در استان از ابتدای سال زراعی جاری (۰۱مهر ۹۷) تا (۲۶ اسفند۹۷) را ۴۲۲ میلیمتر اعلام کرده که این میزان بارش در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۳۲۱ درصد و در مقایسه با آمار بلند مدت استان حدود ۶۰ درصد افزایش را نشان می دهد. بارش ها و افزایش خروجی سدها، سیلابی شدن رودخانه های دز و کرخه را در زمستان به دنبال داشته و بهمن ماه امسال با شکسته شدن سیل بندها، تعدادی از روستاهای پایین دست کرخه در دشت آزادگان و هویزه دچار سیلاب شدند.
۹۸۸۷/۶۰۶۴

انتهای پیام /*


سیاسی


رییس جمهور


سیلاب


خوزستان

0

نظرات بسته شده است.