از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93716

6 بازدید

به گزارش بامداد جمعه خطرنگار، به نقل از رویترز، طبق پیش نویس این لایحه تا زمانی که دولت آمریکا تایید نکند که آنکارا از روسیه سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ خریداری نخواهد کرد، انتقال اف-۳۵ به ترکیه ممنوع خواهد شد.برنامه تولید اف-۳۵ سه تریلیون دلار هزینه در بر داشته و ترکیه یکی از شرکای تولیدی آن […]

به گزارش بامداد جمعه خطرنگار، به نقل از رویترز، طبق پیش نویس این لایحه تا زمانی که دولت آمریکا تایید نکند که آنکارا از روسیه سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ خریداری نخواهد کرد، انتقال اف-۳۵ به ترکیه ممنوع خواهد شد.
برنامه تولید اف-۳۵ سه تریلیون دلار هزینه در بر داشته و ترکیه یکی از شرکای تولیدی آن است. آمریکا می گوید که تلاش ترکیه برای دریافت سامانه دفاع هوایی روسی موجب تضعیف امنیت اف-۳۵ می شود.
چهار سناتور لایحه مقابله با اقدام ترکیه برای خرید اس-۴۰۰ از روسیه را تنظیم کرده اند. دو سناتور دموکرات جین شاهین و کریس وان هولن و دو سناتور جمهوریخواه جیمز لانکفورد و تام تیلیس که مشترکا این لایحه را ارائه کرده اند، نسبت به اقدام ترکیه ابراز نگرانی کرده اند و گفته اند که این کشور به عنوان عضو ناتو نمی تواند هر دو مورد را داشته باشد.
شاهین اظهار داشت: این چشم انداز که روسیه به فناوری و هواپیمای آمریکایی در یک کشور عضو ناتو دسترسی داشته باشد، خطری جدی علیه امنیت ملی ما و امنیت جهانی به شمار می آید.
با وجود فشارهای آمریکا، ترکیه تاکنون نشانه ای دال بر انصراف از خرید اس-۴۰۰ ارائه نکرده است.
شبک**۹۴۲۳**۱۷۰۸

انتهای پیام /*


سیاسی


ترکیه


آمریکا


اف


۳۵

0

نظرات بسته شده است.