از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 93446

96 بازدید

به گزارش روز چهارشنبه خطرنگار، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این نمایشگاه بیش از ١٠٠ دست لباس سنتی و قدیمی از نقاط مختلف استان که قدمت برخی از این البسه‌ها به دوران قاجار می‌رسد، گردآوری و به نمایش گذاشته شده است. سید علی زمزم هدف […]

به گزارش روز چهارشنبه خطرنگار، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این نمایشگاه بیش از ١٠٠ دست لباس سنتی و قدیمی از نقاط مختلف استان که قدمت برخی از این البسه‌ها به دوران قاجار می‌رسد، گردآوری و به نمایش گذاشته شده است.
سید علی زمزم هدف از برپایی این نمایشگاه را حفظ اصالت و هویت پوشاک منطقه بیان کرد و افزود: البسه موجود در نمایشگاه از شهرستان‌های بیرجند، خوسف، قاینات، فردوس، بشرویه، درمیان، نهبندان، سرایان، زیرکوه و سربیشه گردآوردی شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی وی گفت: این نمایشگاه معرف نوع پارچه‌های مصرفی قدیم نیز است.
وی تصریح کرد: لباس‌های موجود از پارچه‌های ابریشم، حریر، پنبه، کرباس و پارچه‌های وارداتی کشور هند تهیه شده که قدمت برخی از آنها به بیش از ١٠٠ سال می‌رسد.
این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود.
۳۰۲۸

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


لباس سنتی


نوروز ۹۸

0

نظرات بسته شده است.