از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 7901

45 بازدید

به گزارش خبرنگار علمی خطرنگار، علی اکبر صالحی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری آیین دومین جایزه مصطفی (ص) در تالار وحدت تهران که با حضور جمعی از شخصیت های جهان اسلام در حال برگزاری است، در خصوص این که همکاری کشورهای مسلمان در زمینه علمی چه مزیتی خواهد داشت، به خبرنگاران گفت: به هر حال […]

به گزارش خبرنگار علمی خطرنگار، علی اکبر صالحی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری آیین دومین جایزه مصطفی (ص) در تالار وحدت تهران که با حضور جمعی از شخصیت های جهان اسلام در حال برگزاری است، در خصوص این که همکاری کشورهای مسلمان در زمینه علمی چه مزیتی خواهد داشت، به خبرنگاران گفت: به هر حال طبیعی و منطقی است که این همکاری ها بین آحاد جامعه مسلمان منجر به هم افزایی بیشتر خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر علمای جهان اسلام با یکدیگر همدل و همزبان باشند؛ قطع به یقین نتایج درخشانی در پیشبرد علم و فناوری در جهان اسلام حاصل خواهد شد.
صالحی گفت: ضمن این که جایزه مصطفی می تواند راه را برای شناسایی علمای جهان اسلام و آشنایی آنان با یکدیگر برای همکاری بیشتر فراهم کند.
دکتر صالحی اظهار کرد: یقینا جایزه مصطفی در آینده راهگشا خواهد بود و آثار بسیار موثر و مطلوبی را بر جای خواهد گذاشت.
وی همچنین لازمه تبدیل ایران اسلامی به قطب علم و دانش و فناوری در جهان اسلام را سرمایه گذاری وسیع در ایجاد پژوهشگاه های بزرگ و ملی دانست و افزود: نباید تنها به آزمایشگاه های دانشگاه ها اکتفا کنیم.
نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام در دومین دوره اعطای جایزه جهانی مصطفی (ص) پس از اتمام فرایند داوری، امروز به دو دانشمند حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات/ ICT، «پروفسور سامی ارول گلنبی» دانشمند کامپیوتر، مهندس الکترونیک و ریاضیدان کاربردی اهل ترکیه با مدلسازی ارزیابی عملکرد سیستم های کامپیوتری و «پروفسور محمدامین شکراللهی» دانشمند و دکترای علوم کامپیوتر و ارتباطات با ارائه اثری در زمینه کدهای رپتور اهدا می شود.
جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال ۱۳۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران رسید.
این جایزه که به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که از سوی افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.
جایزه مصطفی (ص) در دور اول به دو دانشمند مسلمان؛ خانم پرفسور جکی یینگ از سنگاپور در حوزه علم و فناوری نانو زیستی وآقای پرفسور عمر‌یاغی شیمیدان برجسته اردنی برای تحقیقات دامنه دار در زمینه «چارچوب‌های فلز- آلی تعلق گرفت.
در هفته جایزه مصطفی (۱۱ تا ۱۴ آذر)، نشست های علمی و تخصصی در حوزه‌های علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو، اقتصاد و بانکداری اسلامی در دانشگاه‌ های تهران، صنعتی شریف، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، امام صادق (ع)، تربیت مدرس و علم و صنعت ایران برگزار می ‌شود.
در مدت برگزاری برنامه های جایزه مصطفی (ص)۹۰ نفر از دانشمندان برجسته علمی از ۳۰ کشور اسلامی در ایران حضور می یابند.
مبلغ جایزه مصطفی ۵۰۰ هزار دلار به هر برگزیده به علاوه مدال مصطفی(ص) است.
علمی**۱۸۳۶ *۹۱۵۷
خبرنگار: یوسف درویشی**انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی خطرنگار، در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


جایزه مصطفی


برگزیده ها

0

نظرات بسته شده است.