از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 78509

14 بازدید

غلامرضا بلوطی میرزا پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خطرنگار، افزود:این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی پنج درصد رشد و از لحاظ وزنی ۱۰ درصد کاهش داشته است.وی میزان صادرات کالا از مرز خرمشهر و شلمچه را بیش از یک میلیون تن عنوان کرد و گفت : در […]

غلامرضا بلوطی میرزا پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خطرنگار، افزود:این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی پنج درصد رشد و از لحاظ وزنی ۱۰ درصد کاهش داشته است.
وی میزان صادرات کالا از مرز خرمشهر و شلمچه را بیش از یک میلیون تن عنوان کرد و گفت : در این مدت میزان صادرات از خرمشهر و شلمچه یک میلیون و ۸۲۸ هزار تن به ارزش ۵۹۴ میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی سه درصد و به لحاظ وزنی ۲۶ درصد کاهش نشان می دهد.
وی صادرات از آبادان را ۸۸ هزارتن بیان کرد و گفت: در مجموع این میزان صادرات از بنادر آبادان، چوئبده و اروندکنار ۶۷ میلیون دلار بوده که به لحاظ ارزشی ۷۷ درصد رشد و به لحاظ وزنی ۱۸ درصد کاهش نشان می دهد.
بلوطی میرزا، عمده محصولات صادراتی از استان خوزستان را فلزات، محصولات کشاورزی، صنایع دستی، پتروشیمی، صنایع معدنی بیان کرد و گفت: کالاهای غیرنفتی استان خوزستان عمدتا به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، عمان و مالزی صادر می شوند.
وی با اشاره به رفع مشکلات صادرات از مرز شلمچه گفت: امید است با تعامل و هماهنگی بین بخشی بتوانیم بهترین راهکار را برای رفع مسایل و مشکلات مرز شلمچه اتخاذ کنیم.
بلوطی میرزا افزود: صادرات کالاهای غیر نفتی از شلمچه به کشور عراق ۱۹۱ میلیون دلار بوده که از لحاظ ارزشی ۵۲ درصد کاهش و در چذابه ۳۹۳ هزار تن به ارزش ۱۲۴ میلیون دلار ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش نشان می دهد.
وی میزان واردات کالا به کشور از استان خوزستان را ۱۱ میلیون تن عنوان کرد و گفت: از التدای امسال تا پایان آذرماه پنج میلیارد دلار کالا از مرزهای خوزستان وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر نداشته است.
وی در آمد گمرکات خوزستان در مدت ۹ ماه امسال ۲۱ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش نشان می دهد.
به گزارش خطرنگار، روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل محصولاتی همچون تره بار، مواد غذایی و لبنی، مصالح ساختمانی، شیلات، انواع روغن های صنعتی از مرز شلمچه به عراق صادر می شود.
پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۵ کیلومتری بصره قرار دارد.
۷۱۰۰/۶۰۶۸

انتهای پیام /*


اقتصاد


گمرک


صادرات


خوززستان

0

نظرات بسته شده است.