از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 75296

16 بازدید

به گزارش دوشنبه شب خطرنگار، ‘میگل آریاس کانته’ در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: اتحادیه اروپا و ایران همکاری هسته ای غیرنظامی را در راستای توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ تقویت می کنند. توافق ایران برای امنیت اروپا، منطقه و سراسر جهان مهم و حیاتی است. در جهان کنونی، ما تنها از مسیر گفت و […]

به گزارش دوشنبه شب خطرنگار، ‘میگل آریاس کانته’ در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: اتحادیه اروپا و ایران همکاری هسته ای غیرنظامی را در راستای توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ تقویت می کنند. توافق ایران برای امنیت اروپا، منطقه و سراسر جهان مهم و حیاتی است. در جهان کنونی، ما تنها از مسیر گفت و گو و نه رویارویی می توانیم به راه حل های پایدار و درست دست یابیم.
به گزارش خطرنگار، ایجاد تسهیلات برای تجارت با ایران یکی از گام های آسانی است که اروپا می تواند برای اثبات حاکمیت خود بردارد. کشورهای اروپایی تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا ایران از توافق هسته ای ۲۰۱۵ خارج نشود، چرا که با خروج ایران، راه برای یکه تازی های واشنگتن بیشتر خواهد شد.
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باورند مادامی که سایر امضا کنندگان توافق وین بر آن متعهد باشند، ایران نیز آن را ترک نخواهد کرد. این کشورها تلاش می کنند ساز وکاری را راه اندازی کنند که به آنها اجازه ادامه روابط تجاری با ایران را با وجود تحریم های آمریکا بدهد.
در کوتاه مدت، هدف مکانیسم مالی ویژه اروپا (SPV)، تسهیل معاملات مالی برای شرکت‌هایی است که مایل به ادامه تجارت با ایران هستند. در بلند مدت، این مکانیسم به دنبال ایجاد ابزاری برای حاکمیت اقتصادی اتحادیه اروپایی است تا بتواند در برابر تحریم های فرامرزی آمریکا ایستادگی کند.’
‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
بروکسل برای مقابله با تحریم های ترامپ «قانون انسداد» را به روز رسانی کرد تا از شرکت های اروپایی که با ایران همکاری تجاری دارند، در مقابل تحریم های واشنگتن حفاظت کند.
شبد**۹۰۴۱**۹۱۲۲

انتهای پیام /*


سیاسی


ایران


برجام


اتحادیه اروپا

0

نظرات بسته شده است.