از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 65731

158 بازدید

به گزارش خبرنگار خطرنگار، نیکلای ملادینف عصر پنج شنبه در نشست شورای امنیت که درباره فلسطین برگزار شد، افزود: هیچ اقدامی برای توقف شهرک سازی های در مناطق اشغالی فلسطین انجام نشده است.این اقدام باید بر اساس قطعنامه شورای امنیت صورت می گرفت. وی ادامه داد: یک سوم شهرک هایی که ساخته شده در عمق […]

به گزارش خبرنگار خطرنگار، نیکلای ملادینف عصر پنج شنبه در نشست شورای امنیت که درباره فلسطین برگزار شد، افزود: هیچ اقدامی برای توقف شهرک سازی های در مناطق اشغالی فلسطین انجام نشده است.این اقدام باید بر اساس قطعنامه شورای امنیت صورت می گرفت.
وی ادامه داد: یک سوم شهرک هایی که ساخته شده در عمق کرانه باختری هستند و اکنون این خانه ها به فروش گذاشته شده اند. اسرائیل در این دوره همچنین قانونی تصویب کرده است که به اسراییلی ها اجازه می دهد در زمین های خصوصی فلسطینی ها خانه بسازند.
این مقام سازمان ملل متحد اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ خانه در این دوره از طرف اسرائیل تخریب شده که ده ها کودک و خانواده را آواره کرده و در شرایط بدی قرار داده است. حتی یک مهد کودک در یکی از مناطق فلسطینی تخلیه و تخریب شده است.
ملادینف با یادآوری اینکه حماس و اسراییل در این دوره سه بار تا مرز جنگ رفته اند، اظهار کرد: حمله به معترضین فلسطینی ۱۹ کشته بر جای گذاشت. حماس نزدیک به ۵۰ موشک به اسراییل و در مقابل اسراییل ۴۰۰ موشک به غزه شلیک کرد که در نتیجه آن معترضان زیادی از جمله چندین کودک کشته شدند.
وی تصریح کرد: با وجود درخواست از دو طرف برای اجتناب از گرفتن مواضع تنش‌زا، رهبران حماس و اسراییل مواضع بسیار تندی گرفتند.
هماهنگ کننده سازمان ملل در صلح خاورمیانه تصریح کرد: در حال حاضر نگران کننده ترین مورد، تشدید وخامت اوضاع از دید انسانی و سیاسی در غزه است. سازمان ملل دیگر پولی برای کمک رسانی به غزه ندارد. وضعیت مالی در شرایط بحرانی است و با وجود درخواست کمک، مبلغ بسیار کمی جمع شده است. این وضعیت باعث شده است که حقوق ها در غزه کاهش پیدا کند.
ملادینف ادامه داد: هیچ اقدامی برای اجرای قطعنامه ۲۲۳۴ از سوی اسراییل انجام نشده است. فلسطین اعلام کرده است که روابط با امریکا تا زمانی که مساله قدس، آوارگان فلسطینی و توقف شهرک سازی ها از سوی این کشور حل نشود، رو به بدتر شدن خواهد رفت.
وی اضافه کرد: توسعه شهرک سازی اسراییل خلاف قوانین بین الملل است که به فرآیند رسیدن به راه حل دو دولت به شدت ضربه می زند. تهدید تخریب خانه ها در مناطق فلسطینی به شدت نگران کننده است. در حال حاضر مناطقی هستند که در معرض تخریب آنی از سوی اسراییل قرار دارند.

**غزه در شرایط سقوط کامل
این مقام سازمان ملل متحد تاکید کرد: فرایندهایی که در حال حاضر در جریانند عملا رسیدن به راه حل دو کشور را مختل کرده و گامی مثبت برداشته نشده است. غزه در معرض سقوط کامل تاسیسات زیربنایی قرار دارد، تاکید می کنم، سقوط کامل.
ملادینف با بیان اینکه «۲۵ سال از امضای قرارداد اسلو گذشته است اما متاسفانه چشم‌انداز صلح امروز به شدت ضعیف است»، گفت: لازم است که امید به این فرآیند بازگردانده شود. باید مذاکرات معنادار و جدی از سر گرفته شود تا دو کشور مستقل فلسطین و اسراییل با قدس به عنوان پایتخت مشترک تشکیل شود.
وی خاطرنشان کرد: غزه هر آن در آستانه سقوط است و دیگر فقط از طریق کمک رسانی انسانی حل نمی شود و نیاز به راه حل سیاسی دارد.
اروپام*۱۴۲۹

انتهای پیام /*


سیاسی


شورای امنیت


فلسطین


نماینده سازمان ملل

0

نظرات بسته شده است.