از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 65693

101 بازدید

به گزارش خطرنگار، ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در این بازدید که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد، امام‌جمعه و فرماندار مهریز وی را همراهی می‌کردند از طرح توسعه، بخش جدید دیالیز و ساختمان آزمایشگاه بازدید کرد. بخش دیالیز این بیمارستان به همت سید مصطفی حاجی میرزا از خیرین منطقه با یک هزار […]

به گزارش خطرنگار، ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در این بازدید که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد، امام‌جمعه و فرماندار مهریز وی را همراهی می‌کردند از طرح توسعه، بخش جدید دیالیز و ساختمان آزمایشگاه بازدید کرد.
بخش دیالیز این بیمارستان به همت سید مصطفی حاجی میرزا از خیرین منطقه با یک هزار مترمربع زیربنا با ظرفیت ۲۰ تخت و طرح توسعه نیز با هشت هزار مترمربع زیربنا و هشت اتاق عمل تخصصی و فوق تخصصی شامل جراحی مغز و اعصاب و غیره… با ظرفیت ۱۵۰ تخت در حال ساخت است.
همچنین ساختمان آزمایشگاه با یک هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی توسط خیر مهدی ابویی دیگر خیری منطقه در دست‌ساخت است.
در این بازدید، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول تخصیص بودجه لازم برای تکمیل و تجهیز طرح توسعه و بخش دیالیز بیمارستان مهریز را داد که تا پایان سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری برسد.
همچنین مدیر بیمارستان مهریز در این بازدید گزارشی ارائه داد و گفت: طرح توسعه این بیمارستان در چهار طبقه و با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که برای تکمیل آن درخواست ۱۸۰ میلیارد ریال بودجه به دولت داده شد.
سید رسول محسن زاده افزود: در صورت تکمیل طرح توسعه ۶۰۰ نفر به تعداد کارکنان بیمارستان اضافه و به یکی از قطب‌های سلامت و درمان در منطقه تبدیل می‌شود.
فعالیت درمانی و بهداشتی تنها بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغازشده که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش‌های زنان و زایمان ، جراحی ، اورژانس ، اطفال ، آزمایشگاه ، رادیولوژی، دیالیز و غیره است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مهریز در نماز جماعت ظهر عاشورا در حسینیه اعظم مزویرآباد این شهرستان شرکت کرد.
مرکز شهرستان ۵۰ هزارنفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب یزد قرار دارد.
وزیر بهداشت دوشنبه شب وارد یزد شد و روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۴۲ طرح بهداشتی، درمانی و آموزشی استان که با ۹۰۰ میلیارد ریال ساخته شد، شرکت کرد.
۷۵۴۱/ ۲۰۴۷/

انتهای پیام /*


اجتماعی


بهداشت


طرح های بهداشتی


شهر مهریز

0

نظرات بسته شده است.