از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 6438

42 بازدید

به گزارش خطرنگار، آیین اختتامیه این همایش ملی یکشنبه شب با حضور شاعران جوان و مسئولان دانشگاهی در محل سالن اجتماعات فاطمه الزهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد .معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه های سراسر کشور در این آیین به اهمیت ادبیات و شعر برای انتقال مفاهیم اشاره کرد و […]

به گزارش خطرنگار، آیین اختتامیه این همایش ملی یکشنبه شب با حضور شاعران جوان و مسئولان دانشگاهی در محل سالن اجتماعات فاطمه الزهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد .
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه های سراسر کشور در این آیین به اهمیت ادبیات و شعر برای انتقال مفاهیم اشاره کرد و گفت: شعر جایگاه مهمی در جوامع اسلامی داشته و یکی از مهمترین بسترهای انتقال مفاهیم بوده که باید این جایگاه به واسطه برگزاری جشنواره ها و رخدادهای فرهنگی و ادبی تداوم یابد.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی افزود: شعر آیینی یکی از عرصه های شعر و ادب در جهت انتقال معارف اهل البیت(ع) است که با پیروزی انقلاب اسلامی در کشور رونق یافته اما نیازمند تمرکز و سرمایه گذاری بیشتر در این عرصه است.
وی با بیان اینکه همایش ملی شهر هفتاد و دو خط اشک فرصتی برای گسترش و توسعه فرهنگ شعر آیینی در بین نسل جوان است، خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره به شناسایی و رشد استعدادهای هنری و ادبی و شعر آیینی منجر شده که تولید محتوا ارزشمند آن با انتشار کتاب اشعار برگزیده ماندگار می شود.
دبیر همایش ملی شعر آیینی هفتاد و دوخط اشک در این آیین گفت: امسال ۶۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۷۲ اثر به عنوان اثر برتر و شایسته تقدیر توسط هیئت داوران انتخاب شدند.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی خوشنویس زاده اضافه کرد: دبیرخانه دائمی شعر آیینی در دانشگاه پیام نور استان اصفهان راه اندازی و در تمامی دانشگاه ها این عرصه فعال می شود.
وی همچنین از چاپ کتاب حاوی آثار برتر هفت دوره همایش ملی شعر آیینی هفتاد و خط اشک خبرداد.
میلاد حبیبی، محمد زارعی، علی سلیمانی، مصطفی توفیقی، پویا اقرایی، میثم خندانی، متین بنایی، سید علی شکراللهی و علی مردی پور، رضا اسمخانی و حیدر منصوری، فرزانه شریفات برگزیدگان این دوره از همایش ملی شعر آیینی هفتاد و دو خط اشک بودند و مابقی برگزیدگان موفق به کسب رتبه شایسته تقدیر شدند.
هفتمین دوره همایش ۷۲ خط اشک در سه محور شعر عاشورایی و حماسه حسینی، بصیرت و معرفت حسینی، پیام های نهضت عاشورا و در بخش های دانشجویی، استاد و کارمندان دانشگاه های کشور و در رشته های کلاسیک شامل غزل، مثنوی، رباعی و شعر نو شامل نیمایی، آزاد و سپید و بخش ویژه برگزار شد.
این همایش به همت نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه پیام نور استان اصفهان و با مشارکت دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد نخبگان برگزار شد.
طی هفت دوره برگزاری این همایش ۲ هزار شعر آیینی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
پ۷۱۳۱ / خبرنگار: اکبر مهدی زاده – انتشاردهنده: انتشار: سلطانمرادی

انتهای پیام /*


فرهنگی


اصفهان


شعر آیینی ۷۲ خط اشک


نهاد رهبری در دانشگاه ها

0

نظرات بسته شده است.