از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 5441

260 بازدید

به گزارش خطرنگار، هاشم ولی پور مطلق روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: شهرستان خوسف بیشترین میزان تولید گل نرگس استان را داراست.وی از برگزاری جشنواره استانی گل نرگس ۲۹ آذرماه در خوسف خبر داد و گفت: جشنواره گل نرگس می تواند قابلیت استان را معرفی کند و حتی برای جذب […]

به گزارش خطرنگار، هاشم ولی پور مطلق روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: شهرستان خوسف بیشترین میزان تولید گل نرگس استان را داراست.
وی از برگزاری جشنواره استانی گل نرگس ۲۹ آذرماه در خوسف خبر داد و گفت: جشنواره گل نرگس می تواند قابلیت استان را معرفی کند و حتی برای جذب سرمایه گذار مفید واقع شود.
وی بیان کرد: یکی از ویژگی های خاص برگزاری جشنواره های مختلف محصولات کشاورزی به معرفی ظرفیت های استان سرعت می بخشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: کشاورزان تولید کننده گل نرگس برای توسعه کشت این نوع محصول نیازمند توجه ویژه هستند.
وی عنوان کرد: سال گذشته جشنواره شهرستانی گل نرگس در شهر خوسف برگزار شد و امسال با تامین ۷۰ میلیون تومان بودجه برای هزینه های آن جشنواره به صورت استانی برگزار خواهد شد که باید تلاش کنیم این جشنواره به صورت ملی نیز برگزار شود.
ولی پور مطلق چندی پیش در گفت و گو با خبرنگاران گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۷ میلیون شاخه گل نرگس در استان برداشت شود.
وی بیان کرد: سطح زیرکشت گل نرگس استان سال گذشته ۳۴ هکتار بود که شهرستان خوسف با ۲۱ هکتار بیشترین سطح را به خود اختصاص داد.
وی تعداد بهره برداران گل نرگس استان را ۶۴۰ نفر عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۱۶ میلیون و ۶۲۴ هزار شاخه گل در استان برداشت شد.
برداشت گل نرگس در خراسان جنوبی از نیمه دوم آبان آغاز می شود و تا اواخر زمستان ادامه دارد.
سایت خطرنگار، خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
*7557*3028*خبرنگار- رقیه محمدی * انتشار- رسول محمدحسنی

انتهای پیام /*


اقتصاد


کشاورزی


گل نرگس


خراسان جنوبی

0

نظرات بسته شده است.