از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 40915

488 بازدید

محمد حسن صادق پور سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خطرنگار، با تبریک هفته جوان و اشاره به آغاز فعالیت های جوانان در دولت هفتم و هشتم افزود: البته بخش اعظمی از این مشکل از ابتدای تشکیل سمن ها وجود داشت و در دولت نهم و دهم نیز در قالب مشاوران جوان تداوم یافت […]

محمد حسن صادق پور سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خطرنگار، با تبریک هفته جوان و اشاره به آغاز فعالیت های جوانان در دولت هفتم و هشتم افزود: البته بخش اعظمی از این مشکل از ابتدای تشکیل سمن ها وجود داشت و در دولت نهم و دهم نیز در قالب مشاوران جوان تداوم یافت که حاصل این اتفاق آن است که غالبا سمن ها از یک فضای مشاور خارج شده و تبدیل به یک فضای کارمندی کشیده شده اند.
سازمان ملی جوانان از جمله سازمان های دولتی بود که بنابر قانون برنامه سوم توسعه، در حد فاصل مهر ۱۳۷۹ تا خرداد ۱۳۹۰، به عنوان جایگزین شورای عالی جوانان تشکیل شد که با حکم رییس دولت هشتم محمود احمدی‌نژاد، منحل شد و تبدیل به معاونت رییس جمهوری شد. رؤسای این سازمان در طول مدت فعالیتش، در اصل همان دبیرهای شورای عالی جوانان بودند که چارچوب فعالیت‌های یکسانی را شامل می‌شدند منتهی تحت عنوان سمتی متفاوت. در دولت نهم در ادامه تغییرات ساختاری حوزه فعالیت جوانان با تاسیس وزارت ورزش و جوانان به این وزارتخانه منتقل شد.
وی در ادامه به معرفی سمن جهادگران دیار خورشید تربت حیدریه پرداخت و گفت: چهار سال است که در زمینه فعالیت های آبادانی مناطق محروم، کمک رسانی به خانواده های آسیب دیده، مستضعف و حاشیه نشین فعالیت داریم که در ۲ سال نخست با عنوان گروه جهادی امام علی(ع) و از سال ۹۵ با عنوان گروه مردم نهاد جهادگران دیار خورشید اعتبارنامه خود را از وزارت ورزش و جوانان اخد کرده و به عنوان یک سمن مستقل در حوزه جهادی مردمی مستقل و در خراسان رضوی فعالیت می کنیم.
صادق پور اهداف و خط مشی سمن را هشت مورد عنوان اعلام و تصریح کرد: مبارزه با فقر و محرومیت زدایی همراه با حفظ کرامت انسانی، ترویج حرکت های جهادی و خدمت رسانی به مناطق، بسط و تعمیم گفتمان مدیریت جهادی در قالب فعالیت های جهادی و ایثارگرانه و نیز شناسایی و برنامه ریزی در مقابل آسیب های اجتماعی، از جمله این اهداف است.
وی گفت: حضور در بحران ها و حوادث در راستای کمک رسانی به اقشار آسیب پذیر، تربیت نیروهای جوان با حفظ روحیه جهادی و ایثار و با هدف آشنایی با درد محرومان فعالیت در زمینه زیرساخت های بنیادی فرهنگی نظیر خانواده، اوقات فراغت، زنان و جوانان تعامل با موسسات و ادارات همسو در راستای هم افزایی و افزایش روحیه تعاون از دیگر خط مشی های این سمن است.
صادق پور در تشریح فعالیت های این سمن گفت: ظرف ۲ سال اخیر گسترده ترین اردوی جهادی ما در روستای کلغری بخش رخ تربت حیدریه متمرکز و شامل فعالیت های عمرانی، آموزشی و فرهنگی، ساخت یک باب منزل با سرویس کامل، ترمیم بهسازی و زیباسازی مدرسه، زبباسازی و ترمیم مسجد و حسینیه، زیباسازی فضای داخلی روستا، تامین هزینه تحصیلی دانش آموزان روستا، پرداخت کمک هایی به خانواده های آسیب پذیر که تحت پوشش هیچ سازمان حمایتی نبودند، از جمله این فعالیت ها است.
وی افزود: علاوه بر فعالیت های یاد شده، در حاشیه شهر تربت حیدریه فعالیت هایی چون احداث سیرویس بهداشتی یا ترمیم سقف منزل، پخت و توزیع غذای گرم بین خانواده های نیازمند، تهیه بسته های حمایتی، غذایی، آموزشی و پوشاک و نیز تسهیل گری خدمات دارویی ارایه شد.
ارتباط با جامعه کارتن خوابی شهر تربت حیدریه و مدیریت گرم خانه خانه سبز در زمستان پارسال، برپایی اردوهای سیاحتی زیارتی با تمرکز بر روی خانواده های نیازمند، تمرکز بر روی جوانان آسیب پذیر نقاط حاشیه نشین به منظور شناسایی و طرح مشکلات آن ها و همچنین حضور در مناطق زلزله زده کرمانشاه به همراه ارسال محوله کمک های مردمی از دیگر فعالیت های این سمن است که صادق پور به آن ها اشاره داشت.
جمهوری اسلامی در راستای رسالت کاری خود پارسال گزارشی در خصوص گرمخانه تربت حیدریه که در ضلع شرقی ابتدای ورودی جاده تربت حیدریه به مشهد (امام رضای ۱۱۰) دایر که در آن هر شب نزدیک به ۴۵ نفر بی خانمان با آبرو توسط اعضای سمن جهادگران دیار خورشید تیمار می شدند، تهیه کرده بود.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۶۱۲۱ /۱۷۴۴

انتهای پیام /*


سیاسی


مردم نهاد


سمن جهادگران


تربت حیدریه

0

نظرات بسته شده است.