از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 36928

107 بازدید

به گزارش بامداد جمعه خطرنگار، به نقل مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حال ۱۰۶ تن از زخمی ها همچنان وخیم است.روز پنجشنبه در چهاردهمین روز راهپیمایی بازگشت، دو جوان فلسطینی به نام عبدالله الشحری و محمد حجیله در شرق خان یونس به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید شدند.نوار غزه در هفته های اخیرا شاهد تجمع گسترده […]

به گزارش بامداد جمعه خطرنگار، به نقل مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حال ۱۰۶ تن از زخمی ها همچنان وخیم است.
روز پنجشنبه در چهاردهمین روز راهپیمایی بازگشت، دو جوان فلسطینی به نام عبدالله الشحری و محمد حجیله در شرق خان یونس به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید شدند.
نوار غزه در هفته های اخیرا شاهد تجمع گسترده فلسطینیان در مرزهای شرقی و شرکت در راهپیمایی موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» است.
مردم غزه جمعه دوهفته پیش (۱۰ فروردین) تظاهراتی را با عنوان راهپیمایی بزرگ بازگشت به مناسبت چهل و دومین سالگرد ‘روز زمین فلسطین’ (۳۰ مارس) آغاز کردند که ارتش رژیم صهیونیستی آن را به خاک و خون کشید. نظامیان صهیونیست با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی در نخستین جمعه ۱۷ تن را شهید و بیش از یک هزار و ۸۰۰ تن دیگر را زخمی کردند.
‘روز زمین فلسطین’ به نماد مقاومت فلسطینیان برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است.
مقام های رژیم صهیونیستی ۳۰ مارس سال ۱۹۷۶ (۱۰ فروردین ۱۳۵۵) هزاران هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند.
فلسطینی‌ها همه ساله در روز ۳۰ مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می کنند.
شبد**۱۴۸۰**۱۳۷۹

انتهای پیام /*


سیاسی


غزه


راهپیمایی بازگشت


شهید

0

نظرات بسته شده است.