از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 35565

133 بازدید

به گزارش بامداد شنبه خطرنگار، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هزاران فلسطینی روز گذشته برای دومین جمعه متوالی با شرکت در راهپیمایی بازگشت بزرگ در مناطق مرزی باریکه غزه، بر حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین های خود، تاکید کردند.نظامیان صهیونیست با تیراندازی به سوی راهپیمایان، هشت فلسطینی را شهید و بیش از یک […]

به گزارش بامداد شنبه خطرنگار، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هزاران فلسطینی روز گذشته برای دومین جمعه متوالی با شرکت در راهپیمایی بازگشت بزرگ در مناطق مرزی باریکه غزه، بر حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین های خود، تاکید کردند.
نظامیان صهیونیست با تیراندازی به سوی راهپیمایان، هشت فلسطینی را شهید و بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر دیگر را زخمی کردند که حال شماری از آنان وخیم اعلام شده است.
این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز از شهادت دو جوان فلسطینی دیگر خبر داد که جمعه گذشته از سوی نظامیان صهیونیست زخمی شده بودند و به بیان دیگر شمار شهدای راهپیمایی بازگشت بزرگ از آغاز تا کنون به ۲۹ نفر افزایش یافت.
فلسطینی های ساکن غزه روز جمعه در هشتمین روز راهپیمایی بازگشت بزرگ با آتش زدن مقادیر زیادی لاستیک خودرو و استفاده از آینه در دید تک‌ تیراندازان صهیونیست اختلال ایجاد کردند.
مردم نوار غزه جمعه هفته گذشته (۱۰ فروردین) نیز در تظاهراتی با عنوان ‘بازگشت بزرگ’ به مناسبت چهل و دومین سالگرد ‘روز زمین فلسطین’ شرکت کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی آن را به خاک و خون کشیدند. نظامیان صهیونیست با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی ۱۷ نفر را شهید و بیش از یک هزار و ۸۰۰ تن دیگر را زخمی کردند.
‘روز زمین فلسطین’ به نماد مقاومت فلسطینیان در برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است.
مقام های رژیم صهیونیستی ۳۰ مارس سال ۱۹۷۶ ( ۱۰ فروردین ۱۳۵۵) هزاران هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند.
فلسطینی‌ها همه ساله در روز ۳۰ مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می کنند.
شبد**۱۴۸۰**۱۳۷۹

انتهای پیام /*


سیاسی


غزه


شهید


زخمی

0

نظرات بسته شده است.