از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 34041

62 بازدید

به گزارش خبرنگار خطرنگار، ،رئیس جمهوری آذربایجان ، عصر چهارشنبه در نشست خبری مشترک با دکتر حسن روحانی در باکو ، اظهار داشت : امروز هشت سند همکاری بین دو کشور به امضا رسید .وی افزود: امضای این اسناد همکاری علاوه بر گسترش روابط دو کشور، به همکاری های منطقه ای نیز کمک می کند.وی […]

به گزارش خبرنگار خطرنگار، ،رئیس جمهوری آذربایجان ، عصر چهارشنبه در نشست خبری مشترک با دکتر حسن روحانی در باکو ، اظهار داشت : امروز هشت سند همکاری بین دو کشور به امضا رسید .
وی افزود: امضای این اسناد همکاری علاوه بر گسترش روابط دو کشور، به همکاری های منطقه ای نیز کمک می کند.
وی ، سفر رئیس جمهوری کشورمان به باکو و اسناد امضا شده در این سفر را برای منافع دو کشور و منطقه حائز اهمیت خواند و افزود: از میان این هشت سند ، دو سند مربوط به فعالیت مشترک دو کشور در بخش انرژی در خزر و احداث خط آهن رشت – آستارا دارای اهمیت تاریخی هستند.
الهام علی اف ،همکاری ایران و آذربایجان در قالب تعاملات منطقه ای را بسیار موثر عنوان کرد و دو دیدار سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان ، ایران و روسیه در باکو و تهران و نیز دیدار سه جانبه وزیران خارجه ایران ، آذربایجان و ترکیه و دیدار چهار جانبه وزیران خارجه ایران،گرجستان، آذربایجان و ترکیه را نشانگر نقش منطقه ای دو کشور دانست .
رئیس جمهوری آذربایجان ، اظهارداشت :ایران و آذربایجان در حوزه نظامی و امنیتی همکاری خوب دارند و دو کشور رایزنی های امنیتی را ادامه می هند.
علی اف سطح روابط و همکاری ایران و آذربایجان را الگوی همسایگی در جهان عنوان کرد.
وی افزود ، تعاملات چهار سال اخیر نشان داد تصمیمات اتخاذ شده و کارهای انجام گرفته نتایج خوبی برای دو ملت داشته است .
وی ضمن تبریک عید نوروز، این عید را عید مشترک مردم دو کشور عنوان کرد.
علی اف با اشاره به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور گفت: این یازدهمین دیدار من و رئیس جمهوری محترم ایران در چهار سال اخیر است ، در این مدت چهار بار به ایران سفر کرده ام و این سومین سفر دکتر روحانی به آذربایجان است.
رییس جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه سران دو کشور در سطح بین المللی دیدارهای متعددی داشته اند ، گفت : همه این دیدار ها برای کشور ما مهم بوده و توافقات حاصله اجرا و نتایج خوبی هم داشته است.
وی در رابطه با موضع ایران در حل مناقشه قره باغ گفت ،آذربایجان نیز در مسائل بین المللی در کنار ایران است.
الهام علی اف با اشاره به توسعه روابط اقتصادی دو کشور و سرمایه‌گذاری متقابل ، آن را به نفع دو کشور خواند.
رئیس جمهوری آذربایجان گفت: در دیدار امروز ،در مورد راهکارهای افزایش حجم گردش تجاری تبادل نظر کردیم و به نهادهای مربوطه دو کشور دستور لازم برای اجرای این موارد داده شد.
آساق**۳۳۷*۱۵۷۹

انتهای پیام /*


سیاسی


جمهوری آذربایجان


سفر روحانی


نخستین کنفرانس خبری

0

نظرات بسته شده است.