از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 33829

27 بازدید

سفیر سابق کشورمان در باکو ، روز سه شنبه،در گفت و گو با خبرنگار خطرنگار، با اشاره به روابط راهبردی دو کشور همسایه اظهار داشت: دو رئیس جمهوری از سال ۱۳۹۲ تاکنون بیش از ده دیدار با یکدیگر دیدار داشته اند و این دیدارها در ایجاد تفاهم ها و اجرای موافقتنامه ها بسیار مؤثر است.وی […]

سفیر سابق کشورمان در باکو ، روز سه شنبه،در گفت و گو با خبرنگار خطرنگار، با اشاره به روابط راهبردی دو کشور همسایه اظهار داشت: دو رئیس جمهوری از سال ۱۳۹۲ تاکنون بیش از ده دیدار با یکدیگر دیدار داشته اند و این دیدارها در ایجاد تفاهم ها و اجرای موافقتنامه ها بسیار مؤثر است.
وی افزود:روابط تهران- باکو در مسیر تبدیل شدن به مناسبات راهبردی است و در حوزه های اقتصادی و همکاری های امنیتی بخصوص مقابله با تروریسم، تدابیر مشترکی در سایه دوستی رؤسای جمهوری دو کشور و دیدارهای مستمر آنان اتخاذ شده است.
پاک آئین گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری ها و تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات با جمهوری آذربایجان قایل نیست.
این دیپلمات با تجربه کشورمان ، در ادامه افزود: دو کشور در عمده مسائل مرتبط با امنیت و ثبات منطقه اشتراک نظر دارند و به ضرورت توسعه همکاری های چهار جانبه و سه جانبه و چندجانبه واقف هستند.
پاک آئین تاکید کرد: استفاده از فرصت ها و مقابله مشترک با تهدیدها با توجه به اراده سیاسی رؤسای جمهوری دو کشور، برای تامین منافع درازمدت دو ملت نمادی از دیپلماسی برد- برد است.
وی افزود:در رابطه با همکاری های منطقه ای و چند جانبه، ایران و جمهوری آذربایجان امروز در منطقه با تهدیدها و فرصت های مشترک مواجه هستند , و در این رابطه طی مشورت با کشورهای دیگر منظقه از جمله روسیه،ترکیه و گرجستان می توانند از فرصت های مشترک بهره برده و با تهدیدها مقابله کنند.
وی افزود: مباحثی همچون رژیم حقوق دریای خزر، تأمین و امنیت انرژی، حمل و نقل، مبارزه با مواد مخدر، تروریسم و افراط گرایی در زمره مسائلی هستند که این کشورها می توانند برای تأمین منافع متقابل در مورد آنها بحث و همکاری کنند.
آساق ** ۳۳۷*۱۵۷۹

انتهای پیام /*


سیاسی


جمهوری آذربایجان


سفر روحانی


محسن پاک آئین

0

نظرات بسته شده است.