از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 30527

20 بازدید

به گزارش خطرنگار، از رویترز ‘کیم دونگ یونگ’ روز دوشنبه در یک نشست در سئول افزود: مواضع خودمان را به طور واضح در این زمینه روشن خواهیم کرد.او گفت: دولت تمام ابزارهای ممکن را برای پاسخگویی به افزایش تعرفه های فولاد و استیل توسط ایالات متحده به کار خواهد گرفت و تمام تلاش خود را […]

به گزارش خطرنگار، از رویترز ‘کیم دونگ یونگ’ روز دوشنبه در یک نشست در سئول افزود: مواضع خودمان را به طور واضح در این زمینه روشن خواهیم کرد.
او گفت: دولت تمام ابزارهای ممکن را برای پاسخگویی به افزایش تعرفه های فولاد و استیل توسط ایالات متحده به کار خواهد گرفت و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد.
دونالد ترامپ’ رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته طرح اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر فولاد و ۱۰ درصدی بر آلومینیوم را تصویب کرد این تعرفه ها از روز بیست و سوم ماه مارس اجرا خواهند شد.
ترامپ اصرار می ورزد تولید بیش از حد این فلزات توسط چین سبب کاهش بهای جهانی آنها شده است و دیگر اینکه این تعرفه ها برای امنیت ملی ضروری است.
پس از فشار متحدان آمریکا بر این کشور، واشنگتن به دنبال راهی برای کاهش معافیت های بیشتر از این تعرفه ها است.
وزیر دارایی کره جنوبی در این نشست افزود: دولت همچنین برای پیوستن به ‘قرارداد همکاری تجاری بین اقیانوسیه» (CPTPP) در نیمه نخست سال جاری تصمیم خواهد گرفت.
۱۱ کشور دو سوی اقیانوس آرام روز جمعه هفته گذشته با کنار گذاشتن آمریکا ‘قرارداد همکاری تجاری بین اقیانوسیه» (CPTPP) را با هدف جایگزینی قرارداد تی پی پی در «سانتیاگو» پایتخت شیلی امضا کردند قراردادی که از آن به عنوان یک سیگنال قدرتمند در برابر جنگ تجاری آمریکا یاد می شود.
قبلا مکزیک و کانادا از افزایش تعرفه های آمریکا معاف شده بودند و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفته است ممکن است استرالیا نیز مشمول اقدام آمریکا برای اعمال تعرفه سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم آمریکا نشود.
ژاپن و اتحادیه اروپا نیز خواستار معافیت این دو کشور از اعمال این تعرفه ها شده اند.
وزیر بازرگانی چین هم با اشاره به مخالفت کشورش با افزایش تعرفه های فولاد و آلومینیوم توسط آمریکا گفته بود جنگ تجاری با آمریکا به بحران در اقتصاد جهانی منجر می شود و رشد جهانی را مختل می کند.
**آساق**۱۹۰۴**

انتهای پیام /*


اقتصاد


کره جنوبی


آمریکا


تعرفه های وارداتی

0

نظرات بسته شده است.