از علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مختلف خبری دعوت به همکاری می نماید

کد خبر : 17941

63 بازدید

به گزارش دریافتی خطرنگار، از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، در پیام تسلیت اسماعیل تبادار به مناسبت این حادثه آمده است: ‘خبر تاسف بار سانحه تصادف مرگبار کشتی نفت کش کشورمان و آتش گرفتن آن درآبهای چین که موجب جان باختن تعدادی از هموطنان و هم استانی های عزیزمان شد، موجب تاثر […]

به گزارش دریافتی خطرنگار، از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، در پیام تسلیت اسماعیل تبادار به مناسبت این حادثه آمده است: ‘خبر تاسف بار سانحه تصادف مرگبار کشتی نفت کش کشورمان و آتش گرفتن آن درآبهای چین که موجب جان باختن تعدادی از هموطنان و هم استانی های عزیزمان شد، موجب تاثر فراوان شد. ‘
در بخش دیگری از پیام استاندار فارس آمده است: ‘اینجانب این حادثه غم انگیز را به خانواده های داغدار آن عزیزان و مردم شریف کشورمان و به خصوص مردم شریف استان فارس تسلیت عرض می نمایم ،از خداوند رحمان برای درگذشتگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارم .’
به گزارش خطرنگار، ۱۶ دی یک کشتی فله بر چینی حامل ۶۴ هزار تن گندم در ۲۰۰ مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از ۱۳۰ هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.
پس از این واقعه ، نفتکش سانچی با ۳۰ تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.
با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروههای کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد.
اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود.
در نهایت امروز (۲۴ دی) رسانه ها اعلام کردند که نفتکش سانچی عملا در حال غرق شدن است و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان جان باختگان اعلام شد.
بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین بروز علل واقعه در دست اقدام است و وزیر کار به عنوان رییس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده در چین حضور دارد.
گفته شده چهار تن از جانباختگان این حادثه از اهالی استان فارس بوده اند. اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام می شود.
۶۱۲۲/ ۲۰۲۷
دریافت خبر: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

انتهای پیام /*


اجتماعی


استاندار فارس


نفتکش سانچی


پیام تسلیت

0

نظرات بسته شده است.